תוכן איכותי לנשמה

מה מעניין אתכם?

אמונה

כשנמרוד שר שמע ישראל

‘למה שלא ננצל גם את יום שישי למפגש עם קהל נוסף? אפשר, למשל, לערוך קבלת שבת משותפת לנוער דתי וחילוני. זו יכולה להיות הזדמנות נפלאה לקירוב לבבות ולחוויה רוחנית שייתכן שהנוער החילוני לא טעם מעולם’.

קרא עוד »
כללי

בנים ובנות – קשר בעייתי?

גיל הנעורים הוא הזמן בו כל אחד ואחת מאיתנו צריך למקד את המאמצים שלו בעיקר בעצמו. אין הכוונה להיות אגואיסט, חלילה, אבל כן להשקיע בעיקר בפיתוח האישיות שלו, לעבוד על המידות ולגבש השקפת עולם. אם תעשה את זה כמו שצריך, זו שתזכה בך בבוא היום תקבל בן זוג הרבה יותר איכותי.

קרא עוד »
כללי

האם לטיגיסט יש סבלנות?

אינספור פעמים בחיים צריך לחכות – עד שיסתיימו הלימודים / התואר / נמצא חתן /נכנס להיריון / יגדל הילד / תסתיים המשכנתא / תגמר המלחמה. ומה לעשות שלנו אין סבלנות? איך בכל זאת עוברים את הזמן הזה בלי להשתגע?

קרא עוד »
כללי

עשרה דברים שלא ידעתם על עלילות דם

כשיהודי מכין חביתה ומגלה דם בביצה – הוא משליך אותה מיד לפח. כי לאכול דם זה איסור חמור, כל שכן לשפוך דם ולהרוג אדם. איך צמחה לה העלילה ההזויה כאילו יהודים הורגים ילד נוצרי כדי להשתמש בדמו לאפיית מצות? ואיך כל זה קשור להאשמת ישראל ברצח עם בבית הדין הבינלאומי בהאג?

קרא עוד »
כללי

למי קראת יעקב?

הזעם משתלט עלינו ואנחנו אומרים דברים ומיד מתחרטים עליהם. מה לעשות שהילדים שלנו לא ייפגעו מגל הכעס הזה?

קרא עוד »
כללי

עשרה דברים שחשוב לדעת על הנצרות

במקומות רבים ציינו את חג המולד וחגגו בסילבסטר ובחנויות נצפו עצי אשוח מקושטים. מי היה ישו מבית לחם ומי באמת הרג אותו? מדוע הוותיקן סירב להכיר במדינת ישראל במשך עשרות שנים והאם לאחרונה הוא עובר שינוי חיובי? כמה דברים שחשוב לדעת על הנצרות

קרא עוד »
כללי

מי מפחד מחנוכה?

אם מוכנים להביט קצת מעבר לאריזת הצלופן הססגונית, חנוכה הוא חג מטלטל שאמור לגרום להרבה אנשים לזוע בחוסר נוחות במקומם ולעשות חשבון נפש נוקב.

למה?

קרא עוד »
כללי

ממה מפחד תאופיק?😨

הערבים התנדפו כאילו בלעה אותם האדמה.
כששאלתי את דפנה מנהלת המקום מה קרה להם היא הייתה קצת נבוכה:
“הם מפחדים. הם אמרו לי: אם נבוא, היהודים ישחטו אותנו, כמו שהחמאס עשה לכם”.

קרא עוד »
כללי

10 דברים שלא ידעתם על אליעזר בן יהודה

בארץ התעוררה “מלחמת השפות”. הוקם הטכניון ועלתה דרישה ששפת ההוראה בו תהיה גרמנית. הוויכוח התרחב לשאר מערכת החינוך בארץ. היו גם רבנים שהתנגדו לפועלו של בן יהודה וטענו שהעברית היא שפת הקודש שאין לעסוק בה בענייני חולין.
זה לקח זמן אבל בסופו של דבר דרכו של בן יהודה גברה והעברית נצחה.

קרא עוד »
כללי

איך לשמור על הנרות שלא יכבו?

“מה היא חושבת לעצמה “, הוא התעצבן, “שהיא תחליט עלי?! מה אני ילד קטן שיגידו לו מה לעשות?! די, שיעזבו אותי בשקט לעשות מה שאני רוצה!”. מה עונים לנער מרדן?

קרא עוד »
כללי

כשהבוס מבקש שתגידי משהו…

התקילו אותך לומר משהו בטקס ההדלקה בעבודה? יש מפגש משפחתי ואם אתה לא תגיד משהו, יש מצב שאף אחד לא יאמר כלום ורק יאכלו סופגניות? הנה רעיון קצר ורלוונטי לרגעי ההדלקה

קרא עוד »

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן