תוכן איכותי לנשמה

מה מעניין אתכם?

כללי

שמחה? תיזהר שלא עובדים עליך…

שמחה אמיתית קשורה בקשר הדוק לאמונה ולעין טובה, לשמחה בחלקך ולחצי הכוס המליאה. היא לא מתעלמת מהחסרונות והקשיים שיש במציאות אבל יודעת לשים אותם בפרופורציות הנכונות.

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – כשאדם ואלוקים נפגשים

“ביקרתי בכנסיה ושם זה ממש לא נראה ככה. וגם לא אצל המוסלמים. בקורס לימדו אותנו שתפילה היא זמן קדוש של מפגש האדם עם אלוקים. אני מרגישה שרימו אותי. ככה נראית תפילה בבית כנסת?! כך נראה מפגש של יהודי עם אלוקיו?!”

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – הענק קטן הקומה

את רוב דבריו לא הבנתי ולא היה פשוט לי לגשר על שבעים השנים שהפרידו בינינו. ובכל זאת היה משהו בהארת הפנים, השמחה והחיוניות שקרנו ממנה שהקסימו אותי ונתנו לי את הכוח להמשיך לנסות

קרא עוד »
הורים

איך מספרים לילדים?

7 נרצחים בפיגוע בירושלים. ה’ ישמור…
יש לי בבית שלושה ילדים בגילאי 6-13. איך אני מספרת להם דבר כזה?! אני לא רוצה לעורר אצלם פחדים וסיוטים.

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – שבורי לב

בקול חנוק הנחית עלי את הבשורה האיומה: “אריאל איננו…משאית שבאה ממול סטתה והתנגשה בו…הוא נהרג במקום”. הייתי בהלם. איך?! למה?! לא ייתכן!! הוא הרי חתן. יש כלה שמחכה לו. לא יכול לקרות דבר כזה

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – כשהטלפון מצלצל דקה לפני שבת

סיימתי את השיחה בלב כבד ולמרות שהשעה דחקה ותפילת מנחה כבר התחילה בלעדיי ניסיתי לחשוב מה עוד אפשר לעשות למענה. האם יש פתרון נוסף שלא חשבתי עליו? לא התאפקתי וחמש דקות לאחר מכן התקשרתי אליה שוב לוודא שהכול בסדר. “הרב, הפקק רק החמיר”, היא קוננה, “לא זזנו מילימטר. גם חזרה לדירה לא אצליח להגיע…”.

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – האדם לבדו

כמה אפשר להתעלל בעצמי ולהיחשף כל פעם מחדש מול גבר שככל הנראה לא אפגוש עוד לעולמים?! כמה אפשר לחיות בהרגשה שהחיים שלך בסטנד-ביי?! לספוג את הביקורת של הסביבה על כך שאת בררנית ובאשמתך החיים שלך תקועים ואת רק ‘חצי בן אדם’?! אולי הגיע הזמן להפסיק לְצַפּוֹת, כי הלב שלי כבר לא מסוגל לעמוד בעוד אכזבה…”.

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – לגלות את הניצוץ

ניגשתי לקופה והבחורה שעמדה מאחורי הדלפק חייכה אלי ואמרה: “היי הרב, זוכר אותי?”. אימצתי את מוחי אבל לא הצלחתי. אומנם כמה שנים קודם כיהנתי למשך זמן מה כרב אולפנה, אבל לפי ההופעה החיצונית העלמה הנ”ל לא נראתה דתית כלל. “תזכירי לי…”, גמגמתי במבוכה. “אני שירן”, היא ציחקקה, “הייתי רבנית פורים בשמינית”.

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – סערת נפש

אני מנגב את היד מהשטיפה ושוב מתלבט: המגבת קצת לחה, אז אולי היד שלי שוב הפכה בשרית ועליי לשטוף אותה? ומה לגבי הסמארטפון שנגעתי בו בארוחה האם הוא נהיה בשרי/חלבי ועלי לנקות אותו?

קרא עוד »
כללי

להיות כמו עץ

לִהְיוֹת כְּמוֹ עֵץ זֶה לְהָבִין שֶׁמַּשְׁבְּרִים הֵם חֵלֶק מֵהַחַיִּים, וּכְדֵי שֶׁמֵּהַגַּרְעִין הַקָּטָן יִבְקַע שֹׁרֶשׁ וְיִצְמַח גִּבְעוֹל הוּא חַיָּב לְהִטָּמֵן בָּאֲדָמָה וּלְהִתְפָּרֵק. בְּלִי זֶה הוּא יִשָּׁאֵר קָטָן וְסָגוּר וְלֹא יְמַמֵּשׁ אֶת הַפּוֹטֶנְצְיָאל שֶׁלּוֹ.

קרא עוד »
כללי

“מעולמו של הרב” – על החיים ועל המוות

“האם גם בהלוויות קורות תקלות?” שואלים אותי לפעמים הילדים שלי, “קרה לך פעם שנפטר התעורר באמצע ההלוויה?”. ובכן, למזלי לא נתקלתי בחוויה מפחידה כזו, אבל כן קרה בלבול מביך כאשר החברא קדישא העייפים התבלבלו במיקום וטמנו את הנפטר בקבר שהיה מיועד למישהו אחר…

קרא עוד »

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן