“מעולמו של הרב” – מפגש גורלי

אני אדם דתי, בן 35. רואה חשבון, נשוי ואב לשלושה. סך הכול מסודר בחיים. השבוע השתתפתי באיזה כנס מקצועי ופגשתי שם במפתיע חברת ילדות. לא תיארתי לעצמי עד כמה המפגש הזה יטלטל אותי.
לילה. הטלפון מצלצל.

* שלום. הגעתי אל הרב יוני לביא?

– מדבר.

* אתה לא מכיר אותי אבל קיבלתי את המספר שלך מחבר ואני זקוק לעזרה דחופה. אני נמצא בדילמה גדולה ולא מצליח להחליט.

– במה העניין?

* אני אדם דתי, בן 35. רואה חשבון, נשוי ואב לשלושה. סך הכול מסודר בחיים. השבוע השתתפתי באיזה כנס מקצועי ופגשתי שם במפתיע חברת ילדות. לא תיארתי לעצמי עד כמה המפגש הזה יטלטל אותי. כשהיינו בכיתה ו’ היא הייתה האהבה הראשונה שלי, אבל אז הכול נשאר בדמיון כי הייתי נורא ביישן והיא הייתה מאוד מקובלת ולא העזתי לפנות אליה או להציע לה חברות. מאז נפרדו דרכינו, יותר מעשרים שנה חלפו והנה אני פוגש אותה שוב. היא זיהתה אותי מיד והתחלנו לפטפט. היה ממש נחמד להעלות זכרונות מהילדות.

– מה קורה איתה היום?

* גם היא נשואה ואמא לילדים. היא דתיה וגרה בעיר סמוכה לעיר מגוריי.

– אוקיי, ומה הדילמה שאתה מתלבט בה?

* בכנס לא היה לנו הרבה זמן לדבר אבל כשנפרדנו אמרנו שיהיה נחמד לשבת פעם על כוס קפה ולדבר יותר בנחת. מאז חלפו יומיים והאישה הזו פשוט לא יוצאת לי מהראש. כל הזמן אני חושב עליה ועל האהבה שפעם הייתה לי כלפיה. אני לא יודע להסביר מה עובר עלי ולמה זה כל כך מטלטל אותי.

-איך הקשר שלך עם אשתך היום?

* ממממ…סך הכול בסדר אבל לא ‘וואו’. אנחנו מגדלים יחד את הילדים לא רע, אין לנו כמעט מריבות אבל גם לא תשוקה גדולה.

– מה הביא אותך להתקשר אלי היום?

* לפני כמה שעות קיבלתי מהאישה הזו הודעה בווטאספ. היא כתבה שמחר היא מזדמנת במקרה לעיר שלי ואם בא לי להיפגש איתה באיזה בית קפה. מאז אני משתגע במחשבות מה לעשות. מטרידה אותי מאוד גם השאלה למה הדבר הזה עושה אצלי כזה בלגן בלב ומה זה אומר על הזוגיות שלי היום…

– שיתפת את אשתך בסיפור הפגישה עם אותה חברת ילדות?

* לא. הרגשתי לא בנוח לספר לה על זה.

– ואם היא הייתה יודעת שאתה יוצא להיפגש עם אישה אחרת בבית קפה, סתם כדי לפטפט, איך היא הייתה רואה את זה?

* אני מתאר לעצמי שהיא לא הייתה מסכימה. כנראה אפילו כועסת.

– ואם היה קורה מצב הפוך, שאתה היית מגלה שאשתך נפגשת עם גבר אחר במסעדה כדי לדבר, איך היית מתייחס לזה?

* אני מבין לאן אתה חותר. אז מה אתה מציע, הרב? שאני אגיד לה שזה לא מתאים?

– בוא נחשוב רגע על התרחישים. אפילו אם נניח שאשתך לעולם לא תדע על המפגש הזה, לאן אתה חושב שזה ייקח אותך?

* לא יודע. תראה, שנינו אנשים דתיים, אני לא רוצה לעשות משהו שאסור. מצד שני, אולי משמים רוצים לרמוז לי פה משהו? אולי לא במקרה הפגישו בינינו פתאום דווקא עכשיו? אולי יכול לקרות ביני לבינה משהו חיובי שחסר בקשר שיש לי היום…?

– בוא נבדוק את האפשרויות: אופציה אחת, וגם אם היא נראית לך רחוקה, קשה לומר שהיא לא קיימת – המפגש האישי יוביל להתפתחות של קשר קרוב יותר ולגלישה למחוזות שאתה עלול להצטער שהגעת אליהם.
אופציה שניה, הכול יסתכם בשיחה נוסטלגית נחמדה על תקופת הילדות. אלא שאם עכשיו אתה מרגיש מעורער ומבולבל – המפגש הנוסף רק יעצים את הבלגן שיש לך בלב.
בשורה התחתונה, נדמה ששתי האפשרויות לא יובילו אותך למקום חיובי. אני טועה?

* אתה צודק לגמרי. ובכל זאת מה אני אומר לה? לא נעים לי להתהפך פתאום. נדמה לי שאני זה שהצעתי מלכתחילה שאולי ניפגש פעם על כוס קפה.

– עזוב רגע אותך. נגיד חבר טוב שלך היה בא ומספר לך בדיוק מה שסיפרת לי עכשיו: הוא אדם נשוי ופגש במקרה אישה זרה והיא הזמינה אותו לכוס קפה כדי לפטפט. מה היית אומר לו?

* שהוא משחק באש. שיש לו אישה וילדים. ושיפסיק לעשות שטויות שעלולות להרוס לו את הבית ואת הנישואים.

– אתה צודק ונדמה לי שאתה יודע שזו גם התשובה לשאלה שלך. אלא שאתה עדיין מרגיש מבולבל כי המפגש עם האישה הזו טלטל אותך יותר ממה שציפית וגם העמיד לך איזו מראה מול הפנים ביחס לזוגיות שלך.

* בדיוק. מה זה באמת אומר על מה שקורה ביני לאשתי? יכול להיות שאם הקשר בינינו היה טוב יותר, לא הייתי מוטרד כל כך מהמפגש עם אותה אישה?

– איני יודע, אבל אם שאלת קודם מה רוצים לומר לך משמים, אולי רוצים לרמוז לך שהקשר שלך עם אשת נעוריך והאמא של שלושת ילדיך, זקוק ריענון. אני מתאר לעצמי שגם ביניכם הייתה פעם אהבה גדולה ותשוקה ורומנטיקה. אלא ששיגרת החיים, העבודה, ההריונות, הטיטולים וכו’, קצת שחקו אתכם. אבל דע לך שאף פעם לא מאוחר להצית מחדש את האש ולעשות עבודה זוגית, אולי בעזרת איש מקצוע מנוסה, שתיתן לכם תנופה והתחדשות.

* ממש תודה, הרב. הרגעת אותי ועשית לי סדר בבלגן. רק דבר אחד נשאר לי: איך אני אומר את זה לאותה אישה?

– סומך עליך שתמצא את המילים הנכונות. רק תזכור שזה לא רק למענך ולמען אשתך וילדיך. זה גם למענה ולמען הבית שלה.

כתבו תגובה

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן