להיות נשוי

איך זה להיות נשוי? קבלו כמה זוויות מבט מעניינות על המשמעות של להיות נשוי

להיות נשוי זה להתרגל לחשוב בשנים. זה לשאול את עצמך תמיד: “מה היא תחשוב על זה ואיך היא תרגיש?”. בהתחלה זה אולי מכביד, בהמשך הופך לאוטומט ובסוף נעשה הכי טבעי בעולם. ככלות הכול: מה היא אם לא החצי השני של הנשמה שלך?

להיות נשוי זה להבין שבמתמטיקה 1 ועוד 1 שווה שתיים אבל באהבה אחד ועוד אחת שווה הרבה יותר. בזכות זה שאַת איתי – תומכת ומאזנת, בולמת ומפרה – אני מפיק מעצמי הרבה יותר. תודות לַך, אהובתי, הכינור שלי מפיק צלילים יפהפיים שמפתיעים אפילו אותי.

להיות נשוי זה להבין שכשאלוקים ברא את האישה הוא לא עשה ‘העתק-הדבק’ לגבר. גברים ממאדים ונשים מנוגה אינו רק שם של ספר אלא עובדה מציאותית בלתי ניתנת לערעור. בהתחלה היא אולי מתסכלת אבל כשמקבלים את השוני הזה באהבה מתברר שהוא מסוגל להצמיח מתוכו דברים נפלאים.

להיות נשוי זה לאסוף כמה לְבֵנִים מהבית שאני גדלתי בו ולהשאיר מאחור כמה אחרות. זה לצרף אליהן לְבֵנִים מהבית שאת צמחת בו ולהותיר מאחור אחרות. על שתיהן להוסיף לְבֵנִים חדשות שלא היו לא פה ולא שם, ולבנות יצירה מקורית וייחודית שלא הייתה עוד מעולם. בית חדש שהוא לא רק שלי ולא רק שלך אלא של שנינו ביחד.

להיות נשוי זה לא רק להסתכל זה בזו בעיניים אלא שהעיניים של שנינו מביטות לאותו כיוון. זה לא רק להיות מאוהבים אלא להיות אוהבים. 

להיות נשוי זה לוותר על הרצון הילדותי לשנות את בן/ת הזוג ולהיות מוכן לקבל אותו באהבה עם כל החסרונות שלו. זה להביא לקשר כמה שיותר פירגון ועין טובה וכמה שפחות ציניות וביקורתיות. יש לנו מהן די והותר בג’ונגל שמשתולל שבחוץ. בבית שלנו אנחנו זקוקים למשהו אחר לגמרי.

להיות נשוי זה לפגוש בעבודה הרבה נשים וגברים אחרים אבל מבחינתך הם תמיד יהיו רק ‘בני אדם’. אישה יש עבורך רק אחת בעולם וזו אישתך, וגבר יש עבורךְ רק אחד והוא בעלך.

להיות נשוי זה לא לשכוח את יום ההולדת שלה לא רק בגללה. קודם כל בגללך. זה הרי היום הכי שמח בחיים שלך: אלוקים הביא בו סוף סוף לעולם את הדבר שאתה זקוק לו יותר מכל דבר אחר. אותה!

להיות נשוי זה להפסיק לתת עצות לבן/ת הזוג. הוא מספיק חכם כדי לדעת לבד מה לעשות. הוא לא מספר מה עבר עליו כדי שנפתור את בעיותיו אלא כדי שנהיה שותפים במה שעובר עליו. שנשמח בשמחתו ונוריד דמעה על צערו. להיות נשוי זה להבין שחיבוק חם ואוהב אחד שווה יותר ממאה עצות קרות.

להיות נשוי זה להסתכל בתמונות החתונה שלכם ולצחוק. על עצמכם. איך הייתם בטוחים אז שאתם על גג העולם והאהבה שלכם גבוהה מהאוורסט. השנים והקשיים שצלחתם יחד לימדו אתכם שבקושי גירדתם אז את ים המלח. ואם פעם היא הייתה בת הזוג שלך, ארוסתך ואז אשתך – היום היא חברתך לחיים והאמא של הילדים שלך. וזו כבר ליגה אחרת לגמרי!

להיות נשוי זה לדעת שגם כשהדלת נסגרת בלילה מאחרינו אנחנו לא שנים ביחד אלא שלושה. השכינה שורה בינינו ואלוהים מזמין אותנו להיות שותפים איתו בדבר המדהים ביותר שקיים: להוריד נשמות לעולם ולברוא יחד חיים חדשים.

להיות נשוי זה להבין שאדם הוא כמו מלאך אבל רק עם כנף אחת. רק כשגבר ואישה ניצבים זה לצד זו אוהבים הם מסוגלים לעוף ביחד כשרק השמים הם הגבול בשבילם.

כתבו תגובה

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן