חמשת המיתוסים שתוקעים אתכם בדרך לחופה

אין אדם שלא רוצה אהבה. מה לא היינו מוכנים לעשות כדי להרגיש את הטעם המתוק בלב ואת הברק בעיניים של מי שהגיע לגן העדן המופלא של זוגיות יפה ומאושרת. הבעיה היא שרבים מאוד מחפשים, ורק מעטים מתוכם מוצאים. למה? האם באמת למצוא את בן הזוג הנכון זו משימה כל-כך כבדה ומורכבת?

מסתבר שלא. למצוא אהבת אמת הוא דבר שנמצא בהישג יד של כמעט כל אחד, אלא אם הוא יסבך את עצמו בכמה מכשולים שעלולים לקלקל הכול.

קבלו את חמשת המיתוסים שעומדים בינכם לבין אהבת חייכם. האם תהיו מוכנים להיפרד מהם?

 

* “לכל אחד יש ת’אחת שלו”

שלומי שבת הוא באמת נשמה טובה ויש לו כמה שירים לא רעים בכלל. אבל בקטע הזה הוא טועה ובגדול. לכל אחד יש הרבה יותר מאחת שהוא יכול לבנות איתה זוגיות אוהבת, מאושרת ויציבה. המחשבה שבעולם של שבעה מיליארד בני אדם מסתובבת לה אי-שם רק אחת ויחידה, “הנשמה התאומה שלי”, שאם אזכה למצוא אותה אהיה מאושר לנצח, ואם לא – אתַקע אומלל ומסכן עד סוף חיי, היא אשליה מסוכנת. תקשיב טוב, אחי: יש שדה ענק של לפחות מאות בחורות שיכולות להתאים לך מאוד! דימיון בסיסי באופי, בשאיפות ובסגנון החיים, ייתכן עם בני זוג רבים. על גביו בונים את הכימיה המיוחדת שלכם ואת האהבה.

מעבר לזה, יגיד לכם כל יועץ נישואים – הצלחת הזוגיות שלכם יותר משהיא תלויה בזהות האדם בו בחרת, היא תלויה באופן בו תנהלו את חיי הנישואים שלכם. ממילא, המשימה העומדת בפניי אינה להחליט ‘האם זאת היא’, אלא לבחור מישהי איתה אוכל לבנות יחד אהבה ומשפחה. מי שיעשה את הסוויץ’ המחשבתי הזה יגלה פתאום שהמשימה נעשית הרבה יותר הגיוניות וברת השגה.

 

* “כשזה צריך לבוא – זה יגיע”

המשפט הזה דווקא נכון אבל על תנאי. על תנאי שאני לא אפריע לזה לקרות. אלוקים מצידו היה רוצה מזמן לראות הרבה מילדיו מאושרים מתחת לחופה. הוא אפילו מוכן לעזור לזה להתרחש. הבעיה היא שיש לא מעט אנשים שֶבְּמוֹ ידיהם מחבלים באפשרות שזה יקרה. איך? על ידי דפוסי המחשבה בעיתיים, אופן החיפוש שגוי ודרכי התנהלות לא נכונים במהלך הקשר. שאלת מיליון הדולר היא: האם מה שעומד ביני ובין החתונה היא לפגוש כמה שיותר בחורות ולצאת לכמה שיותר דייטים, או שאולי השקל שלי לא נמצא תחת הפנס, אלא במחוזות אחרים לגמרי, ומה שהכי יעזור הוא ‘חישוב מסלול מחדש’: שינוי בגישה, פתיחת חסימות, התגברות על פחדים וכדומה. ואז, מי יודע, אולי זה יקרה כבר עם הבאה בתור…

 

* “בלעדייך אני חצי בן אדם, בלעדייך אני בעצם כלום”

חזרנו לשלומי שבת עם טעות מס’ שתיים. רווק הוא לא ‘חצי בן אדם’. הוא אינו שבר כלי מסכן וחסר תועלת. הוא אישיות מליאה, פוריה ותורמת. לפעמים אנשים שוכחים שיש לרווקים חיים חוץ מאשר לצאת לדייטים, ויש להם עוד משימות מלבד למצוא בן/ת זוג. לכן, יהיה נחמד אם נחסוך מהם את השאלות ה’כאילו’ מתעניינות אבל בעיקר רומזות – ‘נו, מה חדש אצלך?…’, ונתנזר מן האיחול האולטימטיבי המעיק ‘בקרוב אצלך’, ופשוט נשאל בטבעיות: “איך הולך לך בעבודה?”, “אתה מרוצה מהמכונית החדשה שקנית?”, וגם “החולצה החדשה שֶלַך מקסימה”, “בא לך לקפוץ אלי לאיזה כוס קפה מחר בערב?”.

לפני שאתה רווק אתה קודם כל בן אדם. אם הציר שסביבו נעים חייך הפך להיות הדייטים, כדאי לך לעשות חשבון נפש קטן. יש עוד דברים משמעותיים בעולמך – לימודים, עבודה, משפחה, חברים, תחביבים. בעזרת ה’ יבוא גם המועד של הזוגיות להצטרף לעניין.

 

* “כשזה זה – אז יודעים”.

רואים שצפית ביותר מידי סדרות אמריקאיות רומנטיות ודביקות. בחיים האמיתיים, מה לעשות, זה לא עובד ככה. רוב הזוגות מגיעים אל ההחלטה הגדולה בחייהם כשמשהו בלב שלהם רועד. שלא הכול מושלם. יותר מזה, נדמה לך שהכול פרפקט? תבדוק שוב. אולי אתה מסונוור ומפספס דברים חשובים? הרי בכל בחירה בחיים (מקום לימודים/עבודה) הדברים מורכבים ויש יתרונות וחסרונות, למה שכאן זה יהיה שונה? נכון, צריך שיהיה לי ביטחון ואמון באדם איתו אני הולך לעשות את הצעד הבא. אך מי שיצפה לשמוע בת-קול משמים, להרגיש פרפרים בבטן והתאהבות סוחפת המגיעה עד קצות האצבעות, עלול להמשיך לחכות…

 

* “לחפש דרך האינטרנט זה לא בשבילי”.

עוד רגע תגיד שאתה גם רוכב על חמור ומכבס את המכנסיים שלך בנהר. אחי, אמירות כאלו הן כבר מזמן פאסה. גם אם בתחילת הדרך אולי היה בזה משהו, כשאנחנו עמוק בתוך המאה העשרים ואחת זה כבר ממש לא נכון. כולם נמצאים היום באתרי היכרויות ברשת. זה לא פתח מילוט לכאלו שלא הלך להם בדרכים אחרות, אלא עבור רבים – הכתובת הראשונה לחפש בה. המקום אליו מגיעים אנשים איכותיים שמבינים שחבל לפסול שום אופציה שאלוקים מזמן לנו כדי להגיע אל היעד. צריך אמנם זהירות ותשומת לב לפני שאני ישר נפגש פנים אל פנים עם מי שהכרתי ברשת, אבל יהיה חבל מאוד לוותר על הכלי החזק הזה בדרך למטרה המקודשת (תרתי משמע).

כתבו תגובה

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן