השנה זה יהיה אחרת?

השנה אני מקבל על עצמי להחמיא מכל הלב לאדם אחד לפחות פעם ביום, ופעם בחודש לעשות מעשה טוב גדול באמת מבלי לספר עליו לאף אחד או להעלות עליו פוסט בפייסבוק.

לא נעים לי לאכזב, אבל קסמים יש רק באגדות.

בחיים האמיתיים שינויים ומהפכים לא מתרחשים ברגע אחד.

הם נרקמים צעד אחר צעד, ומתחילים דווקא מהדברים הפשוטים והיומיומיים.

אז כמה שעות לפני ששנה חדשה תפרוס עלינו את כנפיה, הנה כמה דברים קטנים, שיוכלו לתת צבע חדש ומרענן לשנת תשפ”ד הבאה עלינו לטובה:

* השנה אתן לעיניי לפגוש פחות אותיות על המסך ויותר על הנייר. יוטיוב ו-ynet ייאלצו לוותר על קצת זמן איכות איתי לטובת ערמת הספרים הגבוהה שהצטברה ליד המיטה שלי.

* השנה אסתפק בשלוש מהדורות חדשות ביום ולא בשלושים. מתברר שאפשר להיות בעניינים גם בלי צריכה אובססיבית של חדשות, שגם לא תורמת במיוחד לרוגע ולשלוות הנפש שלי.

* השנה לא אספר לוויז ש’איני הנהג’ כשאני כן. אני סקרן להפליא מה כתוב בהודעה החדשה שקיבלתי אבל אתאפק עד החניה. מה לעשות, החיים יקרים מכדי להמר עליהם.

* השנה אחליף את השלט התלוי מעל שולחני “אל תדחה למחר את מה שאפשר לדחות למחרתיים” במשפט אחר, עתיק אך מלא רעננות: “זריזים מקדימים למצוות”. ולא רק למצוות.

* השנה אחפש טוב יותר כדי למצוא בתוך 24 השעות שקיבלתי בכל יממה, את מחצית השעה הנצרכת לטובת הדף היומי. הכמות הקטנה הזו מוסיפה איכות מיוחדת לכל היום כולו.

* השנה אומר לאשתי שאני אוהב אותה ואתן לילדים שלי חיבוק חזק לפחות פעם ביום. אפסיק לבנות על זה שהם יודעים מעצמם שהם הדבר הכי יקר לי בעולם.

* השנה לא אענה לטלפונים כשאני באמצע ארוחת ערב משפחתית, לימוד בחברותא או שיח זוגי. אם זאת את, אראלה, עשי טובה ותתקשרי שוב עוד חצי שעה. בסדר?

* השנה לא אפספס את האנשים ה’שקופים’. את נהג האוטובוס והמאבטח, הטבח והקופאית. אזכור שכל אחד מהם הוא אישיות חיה עם רצונות ורגשות. גם הם זכאים להתייחסות והתחשבות ולפחות ל’בוקר טוב’ לבבי.

* השנה אני מקבל על עצמי להחמיא מכל הלב לאדם אחד לפחות פעם ביום, ופעם בחודש לעשות מעשה טוב גדול באמת מבלי לספר עליו לאף אחד או להעלות עליו פוסט בפייסבוק.

* השנה לא אגיע להדלקת נרות שבת עם הלשון בחוץ. אם כששבת נכנסת בארבע מצליחים להספיק בסופו של דבר הכול, כנראה שגם כשהיא נכנסת בשבע יש אפשרות לעשות זאת, ולאו דווקא בשניה האחרונה.

* השנה אוריד את המינון של הפיצות, הקולות ושאר המעדנים שעושים את דרכם לתוכי, ואתן מקום לסוגים אחרים של מזון קצת יותר טבעי. אם אצליח לצאת פעם בשבוע לריצת ערב זה בכלל יהיה נהדר.

* השנה אסמן לי מראש רווק ורווקה שאני מכיר, ועד ראש-השנה הבא אעשה כל שביכולתי לדאוג שהם שיהיו נשואים. ארים טלפונים לבירור, אציע הצעות, וכמובן אתפלל עליהם מכל הלב.

* השנה אתחיל במנהג חדש. במקום להגיע בקביעות לתפילה כמה דקות אחרי שהיא מתחילה ולצאת כמה דקות לפני הסיום, פשוט אהפוך את המצבים.

* השנה ארשה לעצמי לקחת קצת פסקי זמן מהסלולארי הצמוד, וארים לפעמים את העיניים לתכלת השמים הבהירה ולמה שמעליהם.

* השנה אדע לאהוב את עצמי אבל לא לוותר לעצמי. אשמח במה שיש לי אבל לא אסתפק בו ואחתור תמיד קדימה.

* השנה אזכור תמיד שאתה, אלוקים, מאמין בי וסומך עלי ושאני כאן בשביל השליחות המיוחדת שנתת רק לי.

השנה הזו הולכת להיות יפה ושונה.

אני בטוח בזה.

ואתם?

יפורסם בעלון ‘ישראלי’

כתבו תגובה

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן