נא לא להפריע!

מעשיה ישנה מספרת על שדכן נודע שהציע לבחור שידוך מובחר. הבחורה היתה גרה בעיר רחוקה והחתן המיועד היה צריך לנסוע אליה כדי לפגוש אותה לראשונה. השדכן המסור ליווה אותו אחר כבוד אל תחנת הרכבת ושם העלה אותו לקרון עם ברכת דרך צלחה. בעוד הרכבת מתחילה בנסיעתה נופף לו בידו לשלום ולא שכח לומר: "ואם זה לא ילך, אל תדאג. יש לי הצעה יותר מוצלחת בשבילך..."

העיסוק בעניני שידוכים הוא עניין עצום. להיות שותף בהקמת בית בישראל, לחבר בין שני חצאי נשמה, ולהביא אושר לשתי משפחות – זו זכות גדולה. יחד עם זה, צריך לזכור תמיד שהמטרה אינה מקדשת את כל האמצעים. כל מי שבא להציע צריך לשים לב טוב האם מי שמולו באמת פנוי לשמוע או שהוא עדיין באמצע קשר. גם אם ההצעה שעלתה במחשבתך נראית מדהימה וקולעת כמו כפפה ליד, ומבחינתך עוד לפני שנפגשו אפשר כבר לתפור חליפה, זה לא מצדיק להרוס ולקלקל קשר קיים. לא פעם שדכנים נמרצים משדלים ו’רומזים’ גם בזמן שמתנהל קשר נוכחי, ש’כשזה יסתיים, אז תחזור אלי. כדאי לך…’ וכו’, ופשוט מחריבים את מה שקורה עכשיו.

העיקרון הנ”ל נכון לא פחות עבור הבחור/ה עצמם. כל עוד אתה באמצע קשר, גם אם מתלבט על עתידו, כל דבר אחר – פשוט לא קיים מבחינתך. אחרת, גם אתה עלול לצאת קרח מכאן ומכאן. הקשר נוכחי יתמסמס די מהר, והמובטח יתגלה כהרבה פחות מזהיר ממה שהיה נדמה לפני כן… הפיתוי לוותר על הנוכחי, עם החסרונות שיש בו, למען משהו אחר, שמבחוץ נראה מבטיח, אבל אינך יודע מה באמת מצפה לך, עלול להיות מאכזב מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *