עשרה טיפים לזוגיות

בלו יחד

אפילו עשר דקות יומיות ונטולות הפרעות יחדיו, בונות את הקשר ושומרות על החיבור הזוגי. לא פחות חשוב מזה לבלות יחד זמן ממושך יותר כשניתן, ולקבוע זמנים קבועים ליציאות משותפות. העיקרון הוא להיות שם, להתרכז רק באדם שמולך, ולהרחיק ממך כל הסחות דעת אחרות. כל אלה בונים מערכת יחסים קרובה.

 

הקשיבו ותמכו זה בזה

חשוב מאוד ללמוד כיצד להקשיב באופן אקטיבי זה לזה, ולתמוך בסוגיות החיים היומיומיות של בן/בת הזוג שלכם, ולא משנה כמה הן קטנות או שגרתיות.

 

לומר תודה

זכרו לומר “תודה” על אותם דברים קטנים אליהם אתם נוטים להתייחס כמובנים מאליהם. למרות שאתם מצפים מבני הזוג שלכם לזרוק את הזבל, לבשל ארוחת צהרים או לגשת לסניף הדואר, בכל זאת חשוב לבטא את הערכתכם על כל אותם הדברים לעתים קרובות. אם הייתם מודים על כך מקרב לב לאנשים זרים שהיו עושים זאת עבורכם, למה לא לבני הזוג שלכם? ביטוי הכרת התודה מגביר את הרגשות החיוביים שלכם כלפי מערכת היחסים.

 

היו אדיבים זה לזה

הפגינו אהדה ואמפתיה אחד כלפי השני. למדו להקשיב לכאבו של בן/בת הזוג, תנו לו מקום ועזרו להם להישאר חזקים. זה היחס המיוחד שעוזר לבני זוגכם להרגיש שהם לא לבד. גלו את דאגתכם על ידי עשיית דברים קטנים שיעוררו הערכה בבני הזוג שלכם. עשו מעבר ל’חובתכם’ ועזרו לבני הזוג מבלי להודיע לו על כך מראש. עשו דברים שרק אתם יכולים לדעת שהוא או היא אוהבים ומעריכים.

 

הגיבו לבן/בת הזוג שלכם

לעולם אל תתעלמו משיחות טריוויאליות לכאורה עם בני זוגכם. נתינה הדדית של תשומת הלב מראה ששותפכם חשוב לכם.

 

היו פתוחים

אל תחששו להקשיב לבני זוגכם ולשנות את התפיסות או הדעות שלכם. התעקשות על הדרך שלכם אולי נותנת הרגשה טובה באותו רגע, אבל היא לא בריאה לנישואין. היו פתוחים למה שחשוב לבני זוגכם. בנישואין לא כל כך חשוב להיות צודק, הרבה יותר חשוב לגרום לבן/בת הזוג שלך להיות מאושר/ת.

 

התווכחו בצורה מכובדת

בכל מערכת יחסים יהיו ויכוחים, וזה לא סימן לבעיות. השאלה היא איך אתם מתווכחים. אתם לא צריכים לצרוח כדי שישמעו אתכם. ביקורתיות, תגובות התגוננות, זלזול וחילופי דברים מהירים, מזיקים לנישואין. התייחסו לבעיה אך אל תתקפו את האדם. אל תגיבו בקיצוניות אם בן/בת הזוג שלכם סוערים, הם ודאי מחפשים תמיכה ולא מריבה. אם אתם מוצאים את עצמכם מלגלגים על בן הזוג שלכם, הגיע הזמן להיזכר בדברים החיוביים במערכת היחסים שלכם. אם אתם יותר מדי סוערים מכדי לדבר ברגע זה, קבעו זמן להמשיך את השיחה, אך אל תיעלמו פתאום מהשטח – ויכוחים עדיפים על חוסר תקשורת.

 

השלימו

למדו כיצד ליישר את ההדורים במהלך המריבה ולאחריה. שימוש בהומור, שינוי נושא והתעלמות מנושאים רגישים, כולם ביטויים של הרצון שלכם לטפח את מערכת היחסים, ושל דאגתכם שהויכוחים לא יזיקו לה. זכרו, האדיבות משתלמת.

 

 קביעות

צרו זמנים שיסייעו לשמור על בריאותה של מערכת היחסים שלכם – בין אם רכיבה משותפת על אופניים בימי שישי בבוקר, או יציאה לכוס קפה בכל מוצ”ש. זוגות מתחברים זה לזה דרך פעילויות מתוכננות מראש בזמנים קבועים.

 

 משמעות משותפת

עיסוק בדברים משמעותיים, יהפוך את הנישואים שלכם לבעלי משמעות עמוקה יותר. קחו חלק בפעילות חסד שנוגעת לשניכם. התנדבו לעבוד עם נוער בסיכון או בקרו אנשים בודדים במוסד הסיעודי הקרוב. שניכם תרוויחו מהתנסות, ומערכת היחסים שלכם תפרח.

כתבו תגובה

רוצים לא לפספס את התכנים והסרטונים החדשים?


הצטרפו לקהילת ‘מילה טובה’ וקבלו פעם בשבוע חינם
 את הניוזלטר שלנו עם מענה על השאלות הכי בוערות
סרטוני השראה וכלים מעולים לחיים:

דילוג לתוכן