חומרי עזר למחנכים לקראת עשרה בטבת

אוסף סרטונים, סיפורים וקטעי תוכן לקראת עשרה בטבת! שימושי מאוד למורים ומחנכים ולכל מי שמחפש להעמיק קצת בהבנת המשמעות של הרלוונטיות של היום הזה עבורנו

לקראת עשרה בטבת שיחול השבוע נצרף כמה קטעי תוכן וסרטונים ליום בו אנו מציינים שני אירועים:

  • התחלת המצור על ירושלים וזכר החורבן –

–        סרטון המחשה על בית המקדש והעבודה בו, וגם אתר המציע סיור וירטואלי מדהים בהר הבית. להורים – סרט הסברה עבור ילדים קטניםשלומי ו'סתם' בבית המקדש.

–        נצרף אוסף מקורות תורניים על עשרה בטבת (שימושי מאוד להכנת דף לתלמידים!) ושלוש תשובות מאתר "חברים מקשיבים" לנוער על – עשרה בטבת – מה זה קשור אלי?! והקטע החדש והמומלץ – איך היום הזה רלוונטי אלינו היום (!!!) וגם התכתבות ווצאפ – מה איכפת לי שאין בית מקדש.

–        זעקה קורעת לב הוא סיפור יפהפה הממחיש מה המשמעות של לאבד את בית-המקדש למי שנולד לעולם שבו המקדש כלל איננו קיים (מתאים להקראה בכיתה), ולסיום, שיר יפהפה ונוגע ללב – מלאכים הקדושים על הגעגועים ליום בו הקב"ה ישוב לביתו.

 

  • י' בטבת הוא גם יום הקדיש הכללי לזכר קדושי השואה שיום פטירתם לא נודע.

–        נמליץ על הצעה להתייחסות חינוכית ללימוד השואה של הרב יובל שרלו, והידיעה שלא לידע של הרב נריה גוטל (מתוך עלוני בעין חינוכית המצוינים), וכן מאגר חומרים חינוכיים מאתר יד ושם. באתר אש התורה תמצאו עשרות מאמרים וסיפורים בנושא.

–        נצרף קטע וידאו ובו שיח נוקב בין טומי לפיד ז"ל והרב לאו יבדל"א ביום השואה.

–        השיר המרגש על ליל הסדר האחרון בגטו ורשה וגם יזכרם עם קטעי וידאו נדירים.

 

  • לא כולם יודעים אבל בח' טבת התרחש תרגום השבעים, וט' בטבת הוא יום פטירתו של עזרא הסופר (דרך אגב, על כל אחד מימי השנה יש ערך בויקיפדיה – האינצקלופדיה האינטרנטית, כולל האירועים ההיסטוריים שקרו באותו יום, מי נולד ומי נפטר. למשל, היום – ז' בטבת).

 סרטונים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *